Nymark ILs old boys vant Nyttårsturneringen

Nymarks old boys-lag vant Nyttårsturneringen i Haukelandshallen for tredje gang på fire år. Foto: Nymark IL.

Det gikk ikke mer enn to dager inn i det nye året før Nymark IL vant årets første pokal.

Denne bragden var det klubbens eldste aktive fotballspillere som stod for. Nymarks old boys-lag vant nemlig sin klasse i Nyttårsturneringen 2016 i Haukelandshallen. Denne turneringen har de for øvrig vunnet tre ganger i løpet av de fire siste årene. Det er en sterk prestasjon av old boys-laget som har stått for de fleste bidragene til klubbens premieskap de seneste årene.

Nymark møtte noen av byens beste old boys-lag på vei til finalen hvor de slo Follese 2-0. Rapportene fra kampen forteller ifølge Nymarks Ils nettside at det også var coaching på høyt nord-europeisk nivå av ungkalven Andreas Brunvatne Ørevik. Han var nemlig for ung til å spille selv og måtte nøye seg med coaching-jobben på sidelinjen.

Det er SK Viggo som arrangerer Nyttårsturneringen, som i år ble arrangert for 25. gang. Klubben er for øvrig en av byens eldste. Den ble stiftet 4. mai 1915.