Bare to leiligheter av åtte leiligheter er nå ledig i boligprosjektet Bøkelunden i Kristofer Jansons vei 58. Leilighetene fordelt på tre lameller er fra 89 til 134 kvm og koster fra 7,4 til 9,5 mill. kroner. Innflytting er planlagt til tredje kvartal 2025. En bolig oppført i 1955 som ikke tilfredsstilte dagens standard lå på eiendommen og blir nå erstattet av store familieleiligheter.
Grøntområdet med kulturminnet Niels Lundes Minde på nabotomten bevares og ny bebyggelse tilpasses kulturmiljøet. De gamles by. Ifølge Tippetue Arkitekter AS skal form, volum, utseende, takform, materialbruk, dimensjon og farger skal tilpasses det historiske og det helhetlige arkitektoniske miljøet i området.
Skal passe inn med omgivelsene
Bebyggelsen får et moderne uttrykk, samtidig som det er lagt vekt på at nybygget skal kommunisere med eksisterende boliger i nærområdet. Dette gjelder valg av kledning og fargebruk, retning på hovedvolumet og dimensjoner. Byggene skal utformes som tre avlange lameller hvor hver lamell skal ha sakset saltak i samme retning som lamellenes lengderetning.
Bli den første til å kommentere om "Bare to leiligheter ledig i Bøkelunden i Kristofer Jansons vei"