32 pallplasseringer på fem dager

Susanne Thorstensen Enehaug tok en fin 3. plass. Her i en flyver. Foto John Skogheim.

17. og 18. mars var Bergen Kunstløpklubb vertskap for det kombinerte kretsmesterskapet og vestlandsmesterskapet 2018. Hele 101 løpere deltok under stevnet i Bergenshallen. Bergen Kunstløpklubb tok flest medaljer i mesterskapet.

Syv dobbeltmestere

Totalt fikk klubbens løpere 30 pallplasseringer, og hele syv løpere fra denne klubben ble dobbeltmestere. Alle løperne gikk sine friløp under I Junior A ble Silja Anna Skulstad Urang både kretsmester og vestlandsmester 2018, og det samme ble Malene Johansen Trengereid i klassen Novice A. Dobbeltmester i klassen Basic ble Marta Anderlik. I Springs under 13 år ble stortalentet Vivian Revheim Skrede kretsmester og vestlandsmester. I klassen Veteran sølv ble Solveig Rørosgaard, fra Årstad bydel, dobbeltmester.

Guttene kommer

Kunstløpsporten rekrutterer ikke like mange gutter og menn, men Bergen Kunstløpklubb ser en økende interesse for sporten blant lokale gutter. I klassen Cubs over 12 år ble William Dyrseth dobbeltmester. I klassen Veteran bronse, menn ble Thony Hannevig dobbeltmester.

Fem fra Årstad bydel med andre- og tredjeplasser

Bergen Kunstløpklubb tok også en rekke andre- og tredjeplasser. Ingrid Louise Vestre kom på en flott 2. plass i Junior A. I klassen Novice A tok Tiril Omholt en andreplass i både kretsmesterskapet og vestlandsmesterskapet, der hun landet det vanskelige hoppet dobbel axel hele to ganger i friløpet sitt. Sølv i begge kategorier gikk også til Malin Haara som debuterte i klassen Basic. Hedda Sørensen Aarevoll fra Årstad bydel fikk en fin tredjeplass i kretsmesterskapet i Debs.

Pall og pers til Anna Mevold Skogheim. Foto John Skogheim.

Julianna Henden fra Årstad bydel i sitt friløp. Foto John Skogheim.

Hedda Sørensen Aarevoll fra Årstad bydel med sin bronsemedalje i Debs. Foto privat.

Anni Kamsvåg Frantzen fra Årstad bydel på pallen i sin debut. Foto John Skogheim.

I Springs under 13 år tok Anna Mevold Skogheim en flott 2. plass, mens Susanne Thorstensen Enehaug tok en fin 3. plass. Begge disse jentene er fra Årstad bydel. Julianna Henden, også fra Årstad bydel, tok en flott 2. plass i kretsmesterskapet og en 3. plass i vestlandsmesterskapet i klassen Springs over 13 år, og Alfa Faannessen fikk en fin tredjeplass i kretsmesterskapet i denne klassen.

I sin debut i klassen Cubs under 12 år klatret Anni Kamsvåg Frantzen like godt opp på en 2. plass i kretsmesterskapet. Også hun bor i Årstad bydel.

I klassen Cubs over 12 år tok Valentina Bøe en flott andreplass i kretsmesterskapet. To veteranløpere fikk også andreplasser i både kretsmesterskapet og Vestlandsmesterskapet: May Linn Jakobsen i Veteran sølv og Kari Henne Michelsen i Veteran bronse.

Silja Anna Skulstad Urang i en bøyepiruett under konkurransen i London. Foto arrangør.

To internasjonale bronsemedaljer

Få dager før fikk to av klubbens løpere også internasjonale resultater. Silja Anna Skulstad Urang fikk en gjev bronsemedalje i Skate Southern Club International i London, og det samme gjorde Malene Johansen Trengereid i klassen Advanced Novice. Løpere fra mange land deltok, blant annet fra gode kunstløpnasjoner som Japan, Frankrike og Sverige.